Uzaydaki Kara Delik | Hayatı Doğayı Bizimle Keşfet

Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Uzaydaki Kara Delik

Ana Sayfa » KEŞİFLER » Uzaydaki Kara Delik

Kara Delik Nedir?

Bir kara delik uzayda yer alan ,yer çekiminin çok güçlü olduğu ve bundan dolayı ışığın bile dışarı kaçamadığı bir yerdir.Madde çok az bir bölgeye sıkıştırılmış olduğundan,yer çekimi çok güçlüdür.Bu durum bir yıldız öldüğünde meydana gelebilir.Işık dışarı kaçamadığından insanlar kara delikleri göremezler.Bu yüzden görünmezdirler ancak  özel tasarlanmış uzay teleskopları kara delikleri bulabilir.Bu özel teleskoplar kara deliklere yakın yıldızların diğer yıldızlara göre farklı davrandıklarını görebilir.

Kara Delikler Ne Kadar Büyüktürler?

Kara delikler küçük ya da büyük olabilir.Bilim insanları en küçük kara deliklerin bir atom kadar küçük olabileceklerini düşünüyor.Bu kara delikler çok küçük olmalarına rağmen kocaman bir dağın kütlesine yakın kütleye sahiptirler.Bilinen bir başka kara delik çeşidi de yıldız kara delikleridir.Bunlar Güneş’ten 20 kat kadar daha büyük kütlelere sahip olabilir.Dünya’nın içerisinde bulunduğu galaksi samanyolunda çok büyük sayıda bu tür kara delik olabilir.


Uzaydaki Kara Delik - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Safranboluyu Keşfedelim

Safranboluyu Keşfedelim 07 Aralık 2019

Evde Gül Suyu Yapımı

Evde Gül Suyu Yapımı 28 Kasım 2019

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  

  RASTGELE İÇERİKLER

  VİŞNELİ COCOSTAR Kahve Çekirdekli Mumlarım:) Kefirin Faydaları Dünyanın En Yoksul 10 Ülkesi Kudret Narı’nın Faydaları Nelerdir? Mutancana Tarifi

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Hayatı Doğayı Bizimle Keşfet - Tüm Hakları Saklıdır