Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Saklıkent Kanyonu-FETHİYE

Ana Sayfa » KEŞİFLER » Saklıkent Kanyonu-FETHİYE

Fethiye – Patara arasında kalan Saklıkent Kanyonu


🌿Saklıkent Kanyonu, Fethiye’den yaklaşık 45 dakika uzaklıkta yıllar önce bir çoban tarafından keşfedilen bir doğa harikası.

🌿Kanyonun binlerce yıl evvel jeolojik çatlama ile oluştuğu tahmin ediliyor. Kanyonun uzunluğu yaklaşık 18 km, yüksekliği ortalama 200 ile 600 metre arasında değişiyor. Bazı noktalarda kaya aralığı 2 metreye kadar daraldığından buralardan gökyüzünü görmek neredeyse imkansız.

🌿Fethiye’de görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Kanyonu gezmek için kayaların arasından akan buz gibi sudan geçmeniz gerekiyor. Şiddetli bir su akıntısı bulunduğu için de kalın bir halata tutunarak geçebiliyorsunuz. Mutlaka Kanyonun bulunduğu tarafa doğru yürümelisiniz ki atmosferini doyasıya yaşayın.

🌿Kanyona gitmeyi düşünenlere önerim deniz ayakkabanızı yanınıza alın çünkü terlikle yürümek hem biraz zorluyor hem de akıntıya kaptırma şansınız var.

🌿Saklıkent yolu üzerinde sağlı sollu çok sayıda kır gazinosu göreceksiniz. Gözleme-ayran servisi yapılıyor. Kayadibi köyünü geçiyor ve kanyon girişine çıkıyorsunuz. Girişte aracınızı bırakıyorsunuz.

🌿Saklıkent Kanyonu’nda sizi ilk önce, müthiş bir şarıltı ile akan Eşen Çayı karşılıyor. Demir iskeleye döşenen tahta merdiven üzerinde yürüyerek kayaların altından fışkıran tertemiz kaynağa ulaşıyorsunuz. Kanyonda coşkun suların üzerine kurulmuş ve yörenin kilimi ile yatıkların serildiği divanlarda oturabilir, ayaklarınızı buz gibi suda serinletirken, gözleme ve alabalık yiyebilirsiniz. İsterseniz kanyonda ilerleyerek gizli cennetlerle buluşabilirsiniz. Huzurun ve heyecanın aynı anda yaşadığı bu nadide mekanın sularında rafting yapabilirsiniz.


Saklıkent Kanyonu-FETHİYE - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Ödemiş Birgi Köyü

Ödemiş Birgi Köyü 30 Ocak 2021

Tokaji Şarap Bölgesi

Tokaji Şarap Bölgesi 20 Aralık 2020

Hallstatt Keşfedelim

Hallstatt Keşfedelim 22 Ekim 2020

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  

  RASTGELE İÇERİKLER

  Karpuz Maskesi Kar Yağınca Neden Sessizlik Olur? AÇ KARNINA SUYUN FAYDALARI Paris Sacré-Cœur Bazilikası Nane Çayının Mucizeleri Şırdan Nedir ?

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Hayatı Doğayı Bizimle Keşfet - Tüm Hakları Saklıdır