Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sağlık Hakkında Bilmediklerimiz

Ana Sayfa » Sağlık » Sağlık Hakkında Bilmediklerimiz

Günlük hayatınızın bir parçası olan ve sağlığınızı etkileyen bu faktörlerden belki de haberiniz yoktur.

 1.Sakız çiğnemek beynimizi güçlendirmemize yardımcı olur.Sabah canlanmak istiyorsanız kalktığınız zaman sakız çiğneyebilirisiniz.Yapılan bazı araştırmalarda sakız çiğneyen insanların hafızlarının yüzde 35 geliştiğini kanıtlıyor.

2. ATM’ler umumi tuvaletler kadar kirlidir.ATM makinelerini kullandıktan sonra çoğu insan elini yıkamaz fakat muhakkak ellerimizi yıkamamız gerekir.Çünkü fazla sayıda bakteri ve mikrop içermektedirler.

 3.İyimser olmak hayatınızı kurtarabilir.İyimser olmak mutluluğu artırır.İyimser kişiler diğer kişilere göre kalp hastalıklarına yakalanma riskinin çok daha az olduğunu gösteriyor.

 4.Kalbi kırılan bir kadın bir erkeğe göre 9 kat daha fazla acı çekiyor.Araştırmalar kalp kırıklığının neden dolayı olan olay sırasında ortaya çıkan adrenalinin insanları acıya ittiğini ve bunun kadınlarda erkeklere oranla 9 kat fazla olduğunu kanıtlıyor.

5.Kahve depresyonu yok eder.Genellikle kafeinin sağlık için ne kadar zararlı olduğundan bahsediliyor.Ancak Harward halk sağlığı okulu yaptığı araştırmada kadınların günde dört fincan kahve içmesi içerek depresyon riskini yüzde 20 azaltabildiğini keşfetti.

 6.1 saatlik uyku 40.000 pounda bedel.Psikolog Daniel Kahneman ve çalışma arkadaşlarının yaptığı çalışma bir saatlik uykunun kişiye zam haberinden bile daha fazla mutluluk getirdiğini gösteriyor.


Sağlık Hakkında Bilmediklerimiz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Zencefil & Nane Maskesi

Zencefil & Nane Maskesi 15 Ağustos 2020

Karpuz Maskesi

Karpuz Maskesi 01 Haziran 2020

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  

  RASTGELE İÇERİKLER

  Şeker Tüketiminin Sağlığa Etkileri Dünya’nın İlk İğrenç Yemek Müzesini Keşfet Kirazın Faydaları Pratik Saç Bakım Maskesi İlginç Bilgiler Domates ile pembe bir cilt

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Hayatı Doğayı Bizimle Keşfet - Tüm Hakları Saklıdır