Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Paris Sacré-Cœur Bazilikası

Ana Sayfa » Genel » Paris Sacré-Cœur Bazilikası

Basilique du Sacré-Cœur-Sacré-Cœur Bazilikası

Beyaz Kilise olarak da adlandırılan-tanınan bu kilise Paris’in en yüksek rakımında bulunmaktadır. Yapımı yaklaşık 40 yıl süren bu kilise Fransa-Prusya savaşında yaşamını yitiren Fransızlar anısına ulusal meclis kararıyla inşa edilmiştir.

Fransanın en fazla turist ziyareti yapılan yerleri arasında zirvelerde yer alan bu dört kubbeli devasa yapı inşa edilirken Roma tarzı mimariden esinlenilmiştir. Kiliseyi ziyaret etmek için pek çok farklı seçenek bulunmaktadır. Paris’in her yerinden metro ve tren ile ulaşabilirsiniz.Metro ve otobüsle bu bazilikadan Eyfel kulesine,oradan da dünyaca ünlü Louvre müzesine tek seferde gezi planlamak çok kolay. Ama elbette en pratik ve eğlenceli yolu şehrin pek çok noktasından kiralayabileceğiniz elektrikli scooter ve bisikletle denemek.


Bu devasa kiliseye 3 katmanlı merdivenler silsilesinden(metrodan indikten hemen sonra)yürüyerek gidilebildiği gibi,özellikle yaşlılar ve engelliler için bir füniküler sistemi ile de daha kolay bir yoldan gidilebiliyor. Kiliseye çıkan merdivenlerin etrafında örülen,adeta bir botanik bahçesini andıran yeşil alanlarda oturup fantastik Paris manzarasıyla mini bir piknik yapabilirsiniz. Olağanüstü mimari dehayla inşa edilen bu yapıyı inceledikten hemen sonra kilisenin etrafında kısa bir yürüyüşle tarihin kendisine bir seyahat edebilirsiniz.

Kilisenin etrafında da kendi gibi tarihi ve eski yapılarla örülü sokaklar bulunmaktadır. Bu sokakların bazılarında sokak akrobatlarının gösterileri eşliğinde eğlenebilir,isterseniz de onlarca sokak ressamından birine bir portrenizi çizdirip bu tarihi serüveninizle bir hatıra elde edebilirsiniz.

Yapımı 40 yıl süren ve maliyetinin neredeyse tamamı Fransız halkı tarafından karşılanan bu muhteşem yapıyı ziyaret ederken hem tarihe yeniden tanıklık edeceksiniz ve hem de tüm bunları yaparken eğlenme fırsatınız da olacak.Dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan bu yapıya giriş ücretsizdir.


Paris Sacré-Cœur Bazilikası - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Ödemiş Birgi Köyü

Ödemiş Birgi Köyü 30 Ocak 2021

Hallstatt Keşfedelim

Hallstatt Keşfedelim 22 Ekim 2020

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  

  RASTGELE İÇERİKLER

  Yağmur Yağınca Şeffaflaşan İskelet Çiçeği Işıkların Dansını Keşfet Keşfedilmesi Gereken Web Siteleri 2 Evde Gül Suyu Yapımı Şekersiz Ice Tea BALİNA KUSMUĞUYLA ZENGİN OLABİLİRSİNİZ!

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Hayatı Doğayı Bizimle Keşfet - Tüm Hakları Saklıdır