Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Orhaniye Kızkumu Plajı

Ana Sayfa » Genel » Orhaniye Kızkumu Plajı

Karantina sonrası Kızkumu’nun muhteşem manzarası keşfedilmeli🌴

Muğla Marmaris’in Orhaniye köyünde bulunan ve denizin içinde kumlardan oluşan 600 metre uzunluğundaki yol nedeniyle insana su üzerinde yürüyormuş hissi veren Kızkumu Plajı.

Kızkumu Plajı, Marmaris

Doğal güzellikleriyle ünlü Orhaniye köyündeki adını bir efsaneden alan Kızkumu Plajı, denizin ortasında, kırmızı bir kum yolundan oluşan bu doğa harikasını her yıl binlerce insan ziyaret etmektedir. Bu kumdan yolu takip eden insanların oluşturduğu görüntü de eşsizdir. Denizin ortasında, suyun üzerinde yürüyen insanların görüntüsüne dünyanın başka herhangi bir yerinde rastlanmaz.

📌Efsaneye Göre: Bybassos kralının kızı güzel prenses, bir balıkçıya aşık olur. Birbirini seven iki genç kraldan gizli olarak sahilde buluşurlar. Fakat bir zaman sonra kral bunu öğrenir ve askerlerini balıkçıyı yakalaması için sahile gönderir. Bunu öğrenen prenses sevgilisini kurtarmak için denize atlar ve mucize de tam o anda gerçekleşir. Kızın attığı her adımda, deniz kuma dönüşür ve kız sevgilisine bu şekilde ulaşır. Fakat tam o sırada bir okçunun oku prensese isabet eder ve genç kız ölür. Prensesten akan kan kumu kırmızıya boyar. Balıkçı kızı alıp sandalıyla uzaklaşır ve her ikisini de bir daha gören olmaz…
📷


Orhaniye Kızkumu Plajı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Kuzey Işıkları

Kuzey Işıkları 13 Eylül 2020

Zencefil & Nane Maskesi

Zencefil & Nane Maskesi 15 Ağustos 2020

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  

  RASTGELE İÇERİKLER

  MUZ NE ZAMAN TÜKETİLMELİDİR? Evde Tereyağı Yapımı Dünya’nın En İyi 7 Çikolata Dükkanı Peynirli Talaş Böregi Dünyanın En Yoksul 10 Ülkesi Fit Truff (şekersiz)

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Hayatı Doğayı Bizimle Keşfet - Tüm Hakları Saklıdır