MERSİN SUNTURAS ŞELALESİ | Hayatı Doğayı Bizimle Keşfet

Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

MERSİN SUNTURAS ŞELALESİ

Ana Sayfa » Genel » MERSİN SUNTURAS ŞELALESİ

  Sunturas (Santa Iras) Şelalesi 

Hem tarih hem doğa hepsi bi arada:)
Gezin,kivilerin tadına bakın,fotograf çekin,yol üstünde satılan organik ürünlerden satın alın mis gibi havasını içinize çekin ve o anın tadını çıkarın.
Doğayı keşfedin hayatı yaşayın.

Mersin’e yaklaşık 35 kilometre kadar uzak olan Sunturas diğer adıyla Santa İras şelalesi, sert iklim yapısı ile Karadeniz bölgesini aratmıyor.

Orijinal adı Santa Iras olan Suntras, Hz. İsa havarilerinden olan Tarsuslu Saint Paul tarafından yetiştirilen St. Tarasis’ten bu adı almıştır.
Yaz aylarında Mersin’in sıcaklığı meşhurdur, bu yüzden Mersinliler ise serinlemek için alternatif bir yol olarak Sunturas’ı bulmuşlardır.
Zira yaz aylarında bile oldukça serin bir bölge olmaktadır.
Dağların arasından taaa tepelerden aşağılara akan suyu, bu suyun hışımla kendini yer çekimine bırakışını ve bu esnada çıkardığı sesle, muhteşem görüntünün ahengini görmelisiniz.
Mersinliler için muhteşem bir doğa, güzel bir haftasonu, ailece ve doslarla (ya da sevdiğiniz insanla) geçirilecek harika bir gün demek Sunturas.
Çınar ağacı, kiraz ağacı, elma ağacı ve kızılcık ağaçlarının bulunduğu enfes bir yerdir Sunturas. Kivi yetiştiriciliğinde mersinde öncüdür.


Mersin ikliminde kivi yetişmez diyenler buradaki şahane kivilerin tadına bakmamış demektir.Hele birde fotograf cekilmeyi sevenler için muhteşem kareler çıkar:)
Birde Sunturas şelalesi var ki, inanılmaz bir şelale.

Sunturas (Santa Iras) a Nasıl Gidilir
Mersin merkezden Gözne yolu istikametinden, Aslanköy yol ayrımına döndükten 15-20 dakikalık bol çakıllı, dönemeçli, taşlı ve zorlu yolculuktan sonra muhteşem yere ulaşabilirsiniz.

Sunturas (Santa Iras) Alabalık Restoran
Suntras’ta çok sayıda restoran olmamakla beraber, 2013 yılına kadar tek bir restoran vardı. Santa Iras Alabalık Restoran.
Buranın en meşhur yemeği, adından da belli olduğu gibi alabalıktır. “Alabalık ta lezzetli değil” dediğinizi duyar gibiyim.
Bu henüz Suntras’ın alabalıklarının tadına bakmadığınız demek ki..


MERSİN SUNTURAS ŞELALESİ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Ormanya Hobbit Evler

Ormanya Hobbit Evler 30 Aralık 2019

İsviçre

İsviçre 28 Aralık 2019

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  

  RASTGELE İÇERİKLER

  En İlginç Kasabalar Domates ile pembe bir cilt Havuç Suyunun Faydalarını Keşfedelim Dünyanın en soğuk şehri Yakutsk SİGARAYA ÖKSÜRÜK İLACI KATARAK TİRYAKİLERİN SİGARAYI BIRAKMASI ÖNLENİYOR Yağmur Yağınca Şeffaflaşan İskelet Çiçeği

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Hayatı Doğayı Bizimle Keşfet - Tüm Hakları Saklıdır