Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kudret Narı’nın Faydaları Nelerdir?

Ana Sayfa » Genel » Kudret Narı’nın Faydaları Nelerdir?

KUDRET NARI’NIN FAYDALARINI KEŞFEDELİM

Kudret narı, değişik görüntüsü nedeniyle halk arasında acayip elma olarak adlandırılan tropik iklimlerde yetişen bir bitkidir. Ülkemizde de yetişen kudret narı, içerdiği vitaminler ve mineraller ile sağlığımıza çok faydası bulunur. 

Sağlık açısından oldukça faydalı olan kudret narı her koşulda yetişebilen bakımı kolay bitki türleri arasında yer alır.Saksı,bahçe ve her türlü ortamda yetişebilir.

*Kudret narı özellikle mide hastalıklarına iyi geldiği bilmektedir.Ana vatanı Hindistan olan bu bitki genellikle o bölgede mide hastalıkları için kullanılmaktadır.Zeytinyağı ile birlikte bir kaşık tüketmeleri oldukça faydalıdır.

*Kabızlık ve sindirim sistemi problemlerinde de kullanılır.Sabahları aç karnına zeytinyağıyla karıştırılıp tüketilirse birkaç saat içerisinde etkisini gösterecektir.

Kanser hücrelerinin yayılmasını önleyip hücre yenileyici etkisi bulunmaktadır.Her gün aç karnına tüketilen Kudret Narı meme kanserini de önlemektedir.

*Vücutta oluşan yanıklar için de Kudret Narı etkilidir.Cam kavanoza 1 adet Kudret Narı’nın çekirdekleri çıkartıp ezin.Lapa haline getirtip zeytinyağı ilave edin ve yaklaşık 1 yıl kadar yanık tedavilerinde kullanabilirsiniz.

*Antibiyotik özelliğinden gribe ve soğuk algınlığına karşıda etkilidir.


Kudret Narı’nın Faydaları Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

GreggAwasp13 Ekim 2019

Полезно

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Ödemiş Birgi Köyü

Ödemiş Birgi Köyü 30 Ocak 2021

Tokaji Şarap Bölgesi

Tokaji Şarap Bölgesi 20 Aralık 2020

Hallstatt Keşfedelim

Hallstatt Keşfedelim 22 Ekim 2020

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  

  RASTGELE İÇERİKLER

  Portakaldan Karanfilli Muhteşem Mumluk Aloe Vera Saç Maskesi Keşfedilen Cüceler Şehri Cildi Gençleştiren Pirinç Maskesi SİGARAYA ÖKSÜRÜK İLACI KATARAK TİRYAKİLERİN SİGARAYI BIRAKMASI ÖNLENİYOR Kefirin Faydaları

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Hayatı Doğayı Bizimle Keşfet - Tüm Hakları Saklıdır