Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Hollanda Kraliyet Sarayı (Koninklijk Paleis Amsterdam)

Ana Sayfa » KEŞİFLER » Hollanda Kraliyet Sarayı (Koninklijk Paleis Amsterdam)

Yolu Hollandaya düşenlerin burayı keşfetmesi şart😎

Günümüzde Hollanda kraliyet sarayı olarak bilinen Koninklijk Paleis,17.yy’da Campen tarafından inşa edilmiş ve ilk etapta belediye binası olarak kullanılmıştır.Amsterdam merkez tren istasyonundan 1 km uzaklıkta bulunan kraliyet sarayının hemen yanında yeni kilise ( Nieuwe Kerk) ve tam karşısında ise ulusal anıt bulunmaktadır.

Ziyaretlere halen açık olan sarayda 17 farklı oda ve birçok salon  bulunmaktadır.Bir dönem Napolyon’un da kullandığı bu saray günümüzde bazı devlet ziyaretlerinde ve yeni yıl resepsiyonlarında kullanılmaktadır. Yani esasen sembolik olarak Hollanda tarihini temsil etmekte,devlet işlerinde ve yürütmesinde herhangi bir belirleyici özelliği bulunmamaktadır,tamamen semboliktir. Almanya’dan getirilen taşlarla inşa edilen bu tarihi yapıyı ziyaret etmek isteyen  turistler 10 Euro’luk biletlerle,Amsterdam’da yaşayanlar  ise çeşitli düzeylerde indirimli tarifelerle ziyaret edebilmektedir. Bu sarayı ziyaret ederken kolaylık sağlaması için birçok dilde mekanların anlatımı yapılmaktadır.

Sarayın içerisinde gezinirken her bölüm için Hollandaca dahil olmak üzere birçok dilde tanıtım yapılmaktadır.Girişte ücretsiz olarak alabileceğiniz bir tercüme aletiyle,örneğin önüne geldiğiniz odanın hemen girişinde bulunan panoya elinizdeki cihazı scan yaptığınızda derhal size o mekanın anlam ve önemini anlatmaya başlıyor.Böylelikle sadece gezip görmekle kalmıyor ayrıca Hollanda ve Avrupa tarihine ilişkin de ciddi anlamda bilgilenmiş oluyorsunuz. Mekan hala Amsterdam,Hollanda ve Avrupa’nın en önemli turistik mekanları arasındadır.


Hollanda Kraliyet Sarayı (Koninklijk Paleis Amsterdam) - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Ödemiş Birgi Köyü

Ödemiş Birgi Köyü 30 Ocak 2021

Tokaji Şarap Bölgesi

Tokaji Şarap Bölgesi 20 Aralık 2020

Hallstatt Keşfedelim

Hallstatt Keşfedelim 22 Ekim 2020

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  

  RASTGELE İÇERİKLER

  Dünya’nın İlk İğrenç Yemek Müzesini Keşfet Pirinç Suyu İle Tonik Yapımı Karatas Cotton Field | White gold İlk Çikolata Fabrikası Farklı Kültürler Sağlık Hakkında Bilmediklerimiz

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Hayatı Doğayı Bizimle Keşfet - Tüm Hakları Saklıdır