Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Güney Kore Okullarda Kahveyi Yasakladı

Ana Sayfa » KEŞİFLER » Güney Kore Okullarda Kahveyi Yasakladı

Güney Kore İntihar Oranını Azaltmak İçin Okullarda Kahveyi Yasakladı

Güney Kore Hükümeti okullara farklı yasaklar ve uygulamalar getiriyor.Örneğin son getirilen uygulamaya göre artık okullarda kahve satışı yasak.Sadece satışı da değil üstelik,artık ne öğretmenler ne de öğrenciler okulda kahve içebilecek.
Ülkenin sağlık bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalarda aşırı tüketilen kahvenin içindeki,kafein nedeniyle kalp ritmini etkilediğini bunun da kalp ve damar hastalıklarına neden olduğunu söyleyen araştırmacılar,bu sayede Güney Koreli gençlerin kalp ve damar sağlığını korumayı amaçlıyor.Aynı zamanda kahvenin,içindeki bir çok madde nedeniyle aşırı tüketildiğinde adrenalin gibi çeşitli hormonların olumsuz etkileyebileceğini söyleyen araştırmacılar çok miktarda alınan kafeinin de çocukların ruh halini daha çok intihara meyilli bir hale getirebileceğinin altını çiziyor.Kimileri hükümetin tüm okullara zorunlu kıldığı bu yasağın doğru olduğunu düşünürken kimileri de bu yasağın gençleri daha çok kahve içmeye teşvik edeceğini bu yasaklar yerine eğitim sisteminde kalıcı bir değişikliğe gidilmesi gerektiğini savunuyor.

 


Güney Kore Okullarda Kahveyi Yasakladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Kuzey Işıkları

Kuzey Işıkları 13 Eylül 2020

Zencefil & Nane Maskesi

Zencefil & Nane Maskesi 15 Ağustos 2020

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  

  RASTGELE İÇERİKLER

  Detoks Faydaları Nelerdir? Balona binmenin en eğlenceli mekanı? Hayatınızı Kolaylaştıracak Teknoloji ZeytinYağı’nın Mucizevi Faydaları Uzay Hakkında Bilinmeyenler Karatas Cotton Field | White gold

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Hayatı Doğayı Bizimle Keşfet - Tüm Hakları Saklıdır