Gece Yediğimizde Daha Faydalı Olan Yiyecekler | Hayatı Doğayı Bizimle Keşfet

Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gece Yediğimizde Daha Faydalı Olan Yiyecekler

Ana Sayfa » Sağlık » Gece Yediğimizde Daha Faydalı Olan Yiyecekler

Genellikle beslenme ve diyet uzmanları akşam belli bir saatten sonra yemek yeme alışkanlığının bırakılmasını gerektiğini söylerler.

Ancak birazdan vereceğimiz yiyeceklerde tam tersi bir durum söz konusu olacak.Bu besinleri gece tüketerek hem faydalarından daha iyi şekilde yararlanacak hem de dümdüz bir karna sahip olabileceksiniz.İşte gece yediğinizde faydasını daha fazla göreceğiz o yiyecekleri.Beslenme ve diyet uzmanları genellikle günün belirli saatlerinden itibaren yemek yeme alışkanlığının bırakılması gerektiğini söylerler.Fakat bu yiyecekler gece tükettiğinizde dümdüz bir karna sahip olmanıza yardımcı oluyor.

Kuşkonmaz: 

Yabani veya beyaz kuşkonmaz olsun,fark etmez.İstediğiniz kadar yiyebilirsiniz.Çünkü tüm bunlar sizin sağlığınız için iyi olacaktır.

Karpuz:

Karpuzlar içi lif ve su dolu en önemli besinlerden birisidir.Yatmadan önce karpuz yemek dümdüz bir karna sahip olmasının,yanında bu besin maddesi,vücudunuzda fazla miktarda bulunan sıvıların giderilmesi için gerekli olan mineraldir.

Domates:

Domateslerin içi antioksidanlar ile doludur.Birçok nedenden dolayı kilo vermemize yardımcı olurlar.Domates,iltihaplanma ve sıvı tutulması ile mücadele eder.

Zeytinyağı:

Sızma zeytinyağı bulunan oleik asit gibi yağ asitleri vücudunuzda özellikle karın bölgesinde bulunan daha dayanıklı ve parçalanması zor olan yağların parçalanmasına yardımcı olur.

Enginar:

Karaciğer sağlığına iyi gelen enginar,akşam yemeği için mükemmel bir seçenek olacaktır.Sonuçta tahmin edebileceğiniz gibi bu organınız gece boyunca vücudunuzda detoks etkisi sağlar.


Gece Yediğimizde Daha Faydalı Olan Yiyecekler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Saç Uzatan Maske

Saç Uzatan Maske 15 Nisan 2019

Muzlu Süt

Muzlu Süt 27 Mart 2019

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  

  RASTGELE İÇERİKLER

  Muzlu Süt Hayatınızı Kolaylaştıracak Teknoloji Güneş Yanığına Evde Bitkisel Çözümler Mysterious Shapes in the Desert Bozulan Etleri Test Etme Yöntemi Keşfedildi Tarsus’ta Kahvaltı

  FACEBOOK'TA BİZ

  Teknosos

  Hoşgeldiniz

  Hayatı Doğayı Bizimle Keşfet - Tüm Hakları Saklıdır