Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gece Yediğimizde Daha Faydalı Olan Yiyecekler

Ana Sayfa » Sağlık » Gece Yediğimizde Daha Faydalı Olan Yiyecekler

Genellikle beslenme ve diyet uzmanları akşam belli bir saatten sonra yemek yeme alışkanlığının bırakılmasını gerektiğini söylerler.

Ancak birazdan vereceğimiz yiyeceklerde tam tersi bir durum söz konusu olacak.Bu besinleri gece tüketerek hem faydalarından daha iyi şekilde yararlanacak hem de dümdüz bir karna sahip olabileceksiniz.İşte gece yediğinizde faydasını daha fazla göreceğiz o yiyecekleri.Beslenme ve diyet uzmanları genellikle günün belirli saatlerinden itibaren yemek yeme alışkanlığının bırakılması gerektiğini söylerler.Fakat bu yiyecekler gece tükettiğinizde dümdüz bir karna sahip olmanıza yardımcı oluyor.

Kuşkonmaz: 

Yabani veya beyaz kuşkonmaz olsun,fark etmez.İstediğiniz kadar yiyebilirsiniz.Çünkü tüm bunlar sizin sağlığınız için iyi olacaktır.

Karpuz:

Karpuzlar içi lif ve su dolu en önemli besinlerden birisidir.Yatmadan önce karpuz yemek dümdüz bir karna sahip olmasının,yanında bu besin maddesi,vücudunuzda fazla miktarda bulunan sıvıların giderilmesi için gerekli olan mineraldir.

Domates:

Domateslerin içi antioksidanlar ile doludur.Birçok nedenden dolayı kilo vermemize yardımcı olurlar.Domates,iltihaplanma ve sıvı tutulması ile mücadele eder.

Zeytinyağı:

Sızma zeytinyağı bulunan oleik asit gibi yağ asitleri vücudunuzda özellikle karın bölgesinde bulunan daha dayanıklı ve parçalanması zor olan yağların parçalanmasına yardımcı olur.

Enginar:

Karaciğer sağlığına iyi gelen enginar,akşam yemeği için mükemmel bir seçenek olacaktır.Sonuçta tahmin edebileceğiniz gibi bu organınız gece boyunca vücudunuzda detoks etkisi sağlar.


Gece Yediğimizde Daha Faydalı Olan Yiyecekler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Zencefil & Nane Maskesi

Zencefil & Nane Maskesi 15 Ağustos 2020

Karpuz Maskesi

Karpuz Maskesi 01 Haziran 2020

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  

  RASTGELE İÇERİKLER

  Kuzey Işıkları Lor Peynir Nasıl Yapılır? Doğanın Güzelliklerini Keşfet Teknosos Bilişim Hizmetleri Dünya’nın En Pahalı 10 Evi Kişiye Özel Şiir

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Hayatı Doğayı Bizimle Keşfet - Tüm Hakları Saklıdır