Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Evde Tereyağı Yapımı

Ana Sayfa » KEŞİFLER » Evde Tereyağı Yapımı

Organik Sütten Organik Tereyağı

Yoğurdunu evde yapıp tüketenlerden olduğum için misss gibi kaymağı oluyor tabi.Kullandığım sütte doğal süt olduğundan bu kadar çok kaymak birikiyor.
Bende yaklaşık 4 haftadır yoğurt kaymağı ve süt kaymağını biriktiriyorum.Süt için kaynatıp soğuttup sonra dolaba koyarsanız daha çok kaymak alabilirsiniz.
Tüm kaymakları buzlukta biriktirdim bigün öncesinde çıkartıp normal dolaba koydum.


Yapacağınız zaman kaymağın miktarına göre geniş çukur bi kabın içine alıp üstüne ılık su ekleyip mikserler çırpın ara ara miskeri dinlendirin.
Yağ sudan ayrılmaya başladığında buzlu su ilave edip çırpmaya devam edin.Bu işlem biraz uzun sürecek ilk başta köpük köpük olacak daha sonra buzlu soğuk su tüm yağın bi araya gelmesini sağlayacak.Uzun süren çırpma işleminden sonra yağ bir araya gelecek ve yağı bi tülbentin içine almanız gerekecek.

Yine aynı şekilde buzlu su ilave edip tereyağını yıkayıp sıkın tülbentin içinde yapabilirsiniz riske atmamak için.Akan su berrak olana kadar yavaşça elinizle karıştırıp yıkayın.Tereyağını ister tuzlu ister sade kullanabilirsiniz.

Tuz isterseniz ayrı bi kabın içinde karıştırıp bi kısmını normal dolaba diğer kısmını buzdolabı poşetinde buzluğa atabilirsiniz.Tuzsuz kullanmak istediğiniz kısmı ise parçalara ayırıp normal dolaba ve buzluga atın.


Evde Tereyağı Yapımı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

taotu28 Nisan 2020

👍👍

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Ödemiş Birgi Köyü

Ödemiş Birgi Köyü 30 Ocak 2021

Tokaji Şarap Bölgesi

Tokaji Şarap Bölgesi 20 Aralık 2020

Hallstatt Keşfedelim

Hallstatt Keşfedelim 22 Ekim 2020

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  

  RASTGELE İÇERİKLER

  Kanada’da Ormanın Nefes Alışı Sibirya’nın İncisi Baykal Gölü Endülüs’ün o güzel başkenti Sivrisinekler Neden Isırır ? Drina Nehrinde Bir Ev Düşünün? Günü Enerjik Geçirmek İçin Gerekenler

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Hayatı Doğayı Bizimle Keşfet - Tüm Hakları Saklıdır