Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

En Şifalı Bitkiler

Ana Sayfa » Sağlık » En Şifalı Bitkiler

İnsanlar sağlığımıza faydalı bitkilerden nasıl yararlanacağının peşinde.

Bu bitkilerden bazılarını keşfettik bakalım bakalım nelermiş:)

1.   Karayılan Otu

Karayılan otu ile menopoz hastalığı üzerine çalışmalar yapılmaktadır. Adet kramplarını azaltmak için kullanılan bir bitkidir.
Ayrıca migren ve uyku bozuklukları içinde kullanılır,özellikle de bu sorunlar menopoz ile ilişkiliyse.Karayılan otu,iltihap söktürücü özelliğinden dolayı artrit semptomlarının tedavisinde de kullanılabilir.

2. Aslan Kuyruğu 

Sakinleştirici etkisinden dolayı aslan kuyruğu genelde endişe bozukluğu ve uykusuzluk  ile bağdaştırılır. Sakinleştirici özelliklerinin yanı sıra, iyi bir anti-aritmik ajandır, taşikardiyi ve çarpıntıyı azaltır. Ek olarak, sinirler ile bağlantılı kalp ritmi değişiklikleri için kullanılır ve hipertiroidizme yardımcı olur.


3. Çin Manolya Asması 

Manolya asması hastalıklara ve strese karşı olan direnci arttırmak için kullanılır, enerji seviyelerini, fiziksel performansı ve direnci yükseltir.Erken yaşlanmayı önlemek, kan şekeri ve tansiyonu normalleştirmek, bağışıklık sistemini tetiklemek ve ameliyat sonrası iyileşme sürecini hızlandırmak için kullanılır.
Bazı insanlar manolya asmasını görüşlerini geliştirmek, radyasyona karşı korunmak, enfeksiyonu önlemek, hücresel enerji seviyelerini yükseltmek, şekerin etkilerini geri çevirmek ve böbrek üstü bezlerinin sağlığını geliştirmek için kullanıyorlar.

4.Alıç

Alıç,konjestif kalp yetmezliği,göğüs ağrısı ve kalp ritim bozukluğu gibi kalp ve tansiyon hastalıkları için kullanılır.Ayrıca yüksek ve düşük tansiyon, damar kireçlenmesi ve yüksek kolesterol tedavilerinde de kullanılır. Şu ana dek yapılan çalışmalar alıcın konjestif kalp yetmezliği tedavisinde etkili olduğunu gösteriyor. Kalp ile ilgili diğer durumlarda kullanıldığında etkili olup olmadığını gösterecek kadar çalışma bulunmamaktadır.
Bazı insanlar alıcı hazımsızlık,ishal ve mide ağrısı gibi sindirim sistemi sorunları için kullanıyor.


5. Zencefil 

Zencefil genelde baş dönmesi, mide bulantısı, kolik, mide rahatsızlığı, gaz, ishal, kanser tedavisi kaynaklı bulantı, ameliyat sonrası bulantı ve kusma ve iştahsızlık gibi durumlar ve mide sorunları tedavisinde kullanılır.
Artrit ağrısı veya kas ağrıları, adet sancısı, üst solunum yolu enfeksiyonları, öksürük ve bronşit tedavisinde zencefil kullanılan diğer hastalıklar arasındadır.Ayrıca göğüs ağrısı,sırt ağrısı,sırt ağrısı ve karın ağrısı için de kullanılır.


6. Meyan Kökü

Meyan kökü mide ülseri, karın ağrısı, kolik ve mide duvarının sürekli yanması yani kronik gastrit gibi sindirim sistemi sorunlarında kullanılır. Bazı insanlar meyan kökünü boğaz ağrısı,bronşit,öksürük ,bakteriyel veya viral enfeksiyonlar için kullanılır.
Osteoartrit, sistemik lupus eritematozus, karaciğer bozuklukları, sıtma, tüberküloz, gıda zehirlenmesi ve kronik yorgunluk sendromu için de meyan kökü kullanılabilir.


En Şifalı Bitkiler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Zencefil & Nane Maskesi

Zencefil & Nane Maskesi 15 Ağustos 2020

Karpuz Maskesi

Karpuz Maskesi 01 Haziran 2020

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  

  RASTGELE İÇERİKLER

  Safranboluyu Keşfedelim Nar Kabuğunun Faydalarını Keşfedelim Mıhlama Patara Plajı Türk Kahvesinin Faydaları Evde Doğal Diş Macunu Yapımı

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Hayatı Doğayı Bizimle Keşfet - Tüm Hakları Saklıdır