Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Dünya’nın İlk İğrenç Yemek Müzesini Keşfet

Ana Sayfa » FOTO GALERİ » Dünya’nın İlk İğrenç Yemek Müzesini Keşfet

Dünyanın ilk iğrenç müzesi açıldı

Bu müzeyi keşfetmek bu tatları denemek için isveç’e gitmeniz gerek tabi ki görselleri gördükten sonra hala gitmek isterseniz👀  yada yolunuz denk gelirse artık😋

Dünyada tüketilen tüm tuhaf ve korkunç yiyecekleri arşivleyen bir yer var: İğrenç yemek müzesi! 31 Ekim’de İsveç’in Malmö kentinde açılan olan sergide dünyanın farklı yerlerinde tüketilen en iğrenç yiyecekler sergilendi. Müzede neler yok ki!

Kurtçuklarla tüketilen cesu marzu yemeği:

Malmo’da açılacak İğrenç Yemek Müzesinde kurtçuklar tarafından istila edilmiş yemekler, çürümüş köpekbalığı ve boğa penisi gibi birbirinden iğrenç yemekler sergilendi. Bunların yanı sıra durian meyvesi, keskin baklagillerden yapılmış tofuda bulunacak.

Çin konserve yumurtası:

Müzenin kurucusu Dr. Samuel West, daha önce Başarısızlık Müzesi’ni hayata geçirmişti. İki müze arasında kıyaslama yapan West, “Yemek müzesinin etkileşimi çok daha yüksek ve daha interaktif. Başarısızlığı yalnızca bir dereceye kadar hissedebilirsiniz. Fakat eğer gözünüzün önünde çürümüş bir köpek balığı varsa hiç görmemiş olmayı dilersiniz” şeklinde açıklamada bulundu.

Japon yemeği natto:

West’e göre müze oldukça eğlenceli ve enteresan. Eğlenceli kısmından emin değiliz ama enteresan olduğu kesin 🙂 West, iğrenme kavramını tekrar sorgulamamızı istiyor çünkü ona göre böcek, doğa dostu bir protein kaynağı.

Yarasa:

West, açıklamalarına şu şekilde devam ediyor: “Bazı durumlarda yemeğe dokunabilirsiniz. Koklayın ve hatta tadın” West, sence de biraz ileri gitmiyor musun?

Genç bir keçi midesi:

Keçi midesi çiğ keçi sütü ile doldurulduktan sonra sardunyalı peynir yapılır. Baharatlı ve yoğun lezzet ortaya çıkması için 3 ay bekletilmesi gerekir.

Kırışık kahve:

Dünyanın en pahalı kahvelerindendir. Çekirdekler ise kedilerin midesindeki enzimlerle fermantasyon geçirir ve dışkı yoluyla dışarı atılır. Kedinin dışkısından ise bu kahve çekirdekleri toplanır.

Baharatlı tavşan başları:

Baş, ayak ve mideyi içeren haşlanmış inek veya koyun parçaları.

Boğa penisi:

Müzede sergilenecek olan bir diğer yiyecek ise boğa penisi. Bizler alışık olmasak da yurt dışında hayvan penisleri tüketiliyor. Çin’in başkenti Pekin’de sadece hayvan penisi servisi yapılan lokantaya erkekler cinsel güçlerini artırmak için gidiyor.


Dünya’nın İlk İğrenç Yemek Müzesini Keşfet - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Ödemiş Birgi Köyü

Ödemiş Birgi Köyü 30 Ocak 2021

Tokaji Şarap Bölgesi

Tokaji Şarap Bölgesi 20 Aralık 2020

Hallstatt Keşfedelim

Hallstatt Keşfedelim 22 Ekim 2020

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  

  RASTGELE İÇERİKLER

  Yoğurt ve karbonat (Muhteşem ikili) Cupcake Köstebek Pasta İlginç Bilgileri Keşfedelim ZeytinYağı’nın Mucizevi Faydaları Balona binmenin en eğlenceli mekanı? Süt Reçeli

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Hayatı Doğayı Bizimle Keşfet - Tüm Hakları Saklıdır