Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Dünyanın En Renkli Yerleri

Ana Sayfa » FOTO GALERİ » Dünyanın En Renkli Yerleri

Dünyanın en renkli yerlerini keşfetmek isteyenler ve sonrasında tatil rotasını bu yönlere cevirecek olanlara özel😋

Güzellikleriyle her biri ayrı büyüleyici

1. LA BOCA, BUENOS AIRES, ARJANTİN

La Boca, renkli evleri ve yayalara kapalı sokaklarıyla, Arjantin’in başkenti Buenos Aires’in en çok ziyaret edilen mahallelerinden birisi. Lo Boca’nın bu kadar popüler ve ünlü olmasının sebebi, renkli binalarının yanı sıra dünyaca ünlü futbol kulübü Boca Juniors’a da ev sahipliği yapması…

2. VERNAZZA VE MANAROLA, CINQUE TERRE, İTALYA

Cinque Terre, İtalyan’nın engebeli sahillerden oluşan bir bölgesinin ismi. Anlamı “Beş Toprak”. Zira beş köyden oluşuyor: Monterosso al Mare, Manarola, Corniglia ve Riomaggiore. En renklileri Vernazza ve Manarola olan köyler, sahiller ve bu köyleri çevreleyen tepeler, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Cinque Terre Milli Parkı’nın içinde yer alıyor.

3. BO-KAAP, CAPE TOWN, GÜNEY AFRİKA

Bo-Kaap, Cape Town’ın, en kozmopolit mahallesi olarak biliniyor. Oldukça zengin bir tarihe sahip olan mahalle, Signal Tepesi’nin eteklerinde yer alıyor. Ününü ise rengarenk boyanmış evlerine ve romantik, taş sokaklarına borçlu.

4. LONGYEARBYEN, SVALBARD, NORVEÇ

Kuzey Buz Denizi’nde, Norveç’e bağlı bir takımadalar topluluğu Svalbard’ın en büyük yerleşim yeri olan Longyearbyen’in nüfusu sadece 2000’in biraz üzerinde. Dünyanın en kuzeyindeki bu kasaba, renkli evleriyle meşhur.

5. BRIGHTON PLAJI, MELBOURNE, AVUSTRALYA

Aynı tip ve ölçüde olan ancak birbirinden farklı renklere boyalı 82 adet soyunma kabini, Melbourne’ın plajlarıyla ünlü banliyösü Brighton’da yer alıyor.

6. BURANO ADASI, VENEDİK, İTALYA

 

İtalya’nın kuzeyinde, Venedik’in yakınlarında yer alan Burano Adası, kanalların kenarında dizili rengarenk evleriyle göz kamaştırıyor.

7. BRISTOL, İNGİLTERE

İngiltere’nin güneybatısında yer alan Bristol, 433.000 civarındaki nüfusuyla İngiltere’nin en büyük 10 şehri arasında yer alıyor.

8. WILLEMSTAD, CURAÇAO, KARAYİPLER

Karayipler’de Hollanda’ya bağlı Curaçao adasının başkenti olan Willemstad, deniz kenarında sıralı rengarenk binalarıyla dikkat çekiyor.

9. WROCLAW, POLONYA

630.000 nüfuslu Wroclaw, Polonya’nın batısında yer alıyor.

10. MENTON, PROVENCE-ALPES-CÔTE D’AZUR, FRANSA

Fransa’nın güneydoğusundaki Provence-Alpes-Côte d’Azur bölgesinde yer alan Menton, renkli evleri ve güzel plajlarıyla, “Fransa’nın İncisi” olarak anılıyor.


Dünyanın En Renkli Yerleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Ödemiş Birgi Köyü

Ödemiş Birgi Köyü 30 Ocak 2021

Tokaji Şarap Bölgesi

Tokaji Şarap Bölgesi 20 Aralık 2020

Hallstatt Keşfedelim

Hallstatt Keşfedelim 22 Ekim 2020

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  

  RASTGELE İÇERİKLER

  Keçi Boynuzu’nun Faydaları Dünya’nın Oksijen Kaynağı Amazon Ormanları İsviçre Evde Peynir Yapmak Dünya’nın En Eski Termal Merkezi ‘Kral Kızı’ Dünya’nın En İyi 7 Çikolata Dükkanı

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Hayatı Doğayı Bizimle Keşfet - Tüm Hakları Saklıdır