Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bozulan Etleri Test Etme Yöntemi Keşfedildi

Ana Sayfa » SİZDEN GELENLER » Bozulan Etleri Test Etme Yöntemi Keşfedildi

Bugün yepyeni bilgi keşiflerinde bozulan eti test etmek var:)
Farkında olmadan bozulmuş besinleri yiyerek besin zehirlenmesi yaşam sürdüren çoğu şahıs bu hususta büyük sıkıntılar çekiyor.

Bilim insanlarının son çalışmalarına dair haberler sevindirdi.

Bilim insanları besin maddeleri bozulduğunda ikaz veren etiket üretti.

NFC (Near Field Communication) -Yakın Alan İletişimi- birtakım konularda büyük basitlik gerçekleştiren bir teknoloji. DailyMail doğrulusunda aktarılan haberlere göre, bilim insanları NFC kullanarak bozulan etleri belirleme eden yeni bir teknoloji geliştirdi.

CEP TELEFONUNA UYARI GELECEK

Etiketler, etin salgıladığı kimyasallar ile etkileşime girerek, cep telefonlarına ikaz gönderecek. Bu sayede programlamayı kullanan insanlar alacakları etin taze olup olmadığını öğrenebilecek. Bu yeni teknolojinin kullanıma geçmesiyle, ölümle sonuçlanabilen ciddi zehirlenmelerin önüne geçileceği düşünülüyor. Nanjing Üniversitesi ve Texas Üniversitesi’nden bir takım araştırmacının ortak çalışması olan bu proje gerçekte temel olarak pek çok üründe sarfedilen etiketlere benziyor. Fakat bilim insanları bu etiketlere, etin bayatlamaya başlamasıyla meydana çıkan kötü kokuyu ve salgıları belirleme edebilen bir polimer bazlı gaz sensörü birleşik etti.

TAZELİK BİLGİSİ

Sensörler, etiket ile ete aynı anda ilişki edebilen bir yere yerleştirildi. Ardından ise buzdolabında muhafaza edilen ette 24 saat içersinde meydana gelen farklılıklar başarı ile belirleme edildi. Etin tazelik bilgisini, NFC etiketler yardımıyla akıllı telefonlara transfer prosedürünü de başarı ile gerçekleştiren ekip, bu teknolojinin ileride pek çok besin maddesi amacıyla kullanılabilmesini hedefliyor.


Bozulan Etleri Test Etme Yöntemi Keşfedildi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Deve Dikeni ve Faydaları

Deve Dikeni ve Faydaları 14 Mayıs 2020

Perfect Magıc Bb Krem

Perfect Magıc Bb Krem 10 Mayıs 2020

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  

  RASTGELE İÇERİKLER

  Cevizin İçindeki Kabukların Faydası Evde Aloe Vera Kremi Yapımı Psyllium (Karnıyarık Otu) Faydaları Everything You’re Looking For Tarihteki En İlginç Vergiler Dünya’nın Farklı Ülkelerinden Farklı Batıl İnançlar

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Hayatı Doğayı Bizimle Keşfet - Tüm Hakları Saklıdır