Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Adana’da Gezilmesi Gereken Yerler

Ana Sayfa » Genel » Adana’da Gezilmesi Gereken Yerler

Adana’da gidip gezilecek belli başlı yerler

Ramazanoğlu Medresesi

Ramazanoğlu Medresesi 1943 yılında Ramazanoğlu Piri Paşa tarafından yapılmıştır.Mimarı belli değildir.Adana’nın en eski yapılarından biri olan Medrese gidip görülmesi gereken yerlerden biridir.Yapısı ve görünüşüyle ünlü olan bu medresemizde fotoğraf çekilip kolaylıkla dua edilebilir.

Bebekli Kilise

1541 yılında tamamlanan camii, duvarları ve içerisindeki mimarisi ile tarihi dokusunu ve kokusunu korumuş bir yapı.Bu kilisemize girmek için randevu almanız gerekmektedir.Randevu alınmadan içeriye girmek yasaktır.Fakat randevu alırsanız kolaylıkla girip içerisini inceleyebilirsiniz.

 

Ulu Camii

1541 yılında tamamlanan camii, duvarları ve içerisindeki mimarisi ile tarihi dokusunu ve kokusunu korumuş bir yapıdır.

 

Tarihi Saat Kulesi

1881 yılında inşaatı başlamış ve hemen 1 yıl içerisinde bitirilerek 1882 yılında hizmete açılmış bir kule. Bu arada Türkiye’nin en uzun saat kuledir.İstanbul’un Galata kulesi meşhur iken Adana’nın da saat kulesi meşhurdur.Geceleri daha güzel bir görüntüye sahiptir.

 

Taş Köprü

Özünde 21 gözlü olan bu köprü, günümüzde kara kısmının taşlarla doldurulmasından dolayı 14 gözlü olarak görünüyor. Hava mis. Seyhan nehri ve ardındaki Adana Merkez Camii’nin, Seyhan Nehri üzerinde yarattığı manzara tarifsiz.

 

Seyhan Baraj Gölü

Şehrin kuzeyinde kalan bu göl, etrafında yürüyüp, nefes alıp, dinlenmelik bir yer. Araçla gelmek gerekiyor. Göl boyunca küçük küçük seyyar satıcılar her yerde dikkatimizi çekiyor.Aynı zamanda akşam yemeği yemek için çok güzel restoran ve kafeler bulunuyor.


Adana’da Gezilmesi Gereken Yerler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Ödemiş Birgi Köyü

Ödemiş Birgi Köyü 30 Ocak 2021

Tokaji Şarap Bölgesi

Tokaji Şarap Bölgesi 20 Aralık 2020

Hallstatt Keşfedelim

Hallstatt Keşfedelim 22 Ekim 2020

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  

  RASTGELE İÇERİKLER

  Dünyadan İlginç Bilgiler ZeytinYağı’nın Mucizevi Faydaları Yoğurt ve karbonat (Muhteşem ikili) Yol Tutmasını Önleyen Gözlük Tasarlandı Dünya’nın En İyi 7 Çikolata Dükkanı Tırnak Batmasını Önlemek İçin Ne Yapılmalı ?

  FACEBOOK'TA BİZ

  Hoşgeldiniz

  Hayatı Doğayı Bizimle Keşfet - Tüm Hakları Saklıdır